Haberler

SOYKIRIMCI İSRAİL’İN YENİ HEDEFİ SURİYE’NİN KUZEYİ VE KÜRTLER

SOYKIRIMCI İSRAİL’İN YENİ HEDEFİ SURİYE’NİN KUZEYİ VE KÜRTLER

Filistin topraklarında, Filistinlilerle Yahudilerin mücadeleleri 19. yüzyılın sonlarına doğru başlamış ve günümüze kadar devam etmiştir. Bugün Filistin’i kan gölüne çeviren İsrail’in kuruluş süreci de katliamlarla doludur. Bu süreçte birçok terör örgütü rol almıştır.

Terör Faaliyetleriyle Filistin’e Yerleştiler

Birinci Dünya Savaşı’nın bitmesi ile başlayan Filistin’deki İngiliz mandası döneminde Filistin’e yoğun bir şekilde Yahudi göçü olmuştur. Aynı zamanda Yahudilerin Filistin’de toprak satın almasına ve siyonist harekete bağlı şirketlerin Filistin’de çalışmasına izin veren yasaların çıkması nedeniyle Filistin’de Yahudi yerleşim yerlerinin sayılarında artış yaşanmıştır. Bu yerleşim yerlerinin korunması, İngiliz askerlerine ve İngilizler tarafından kurulup Yahudilerden oluşan muhafızlar birliğine (Haşomer) bırakılmıştı. Filistinliler, İngiliz Hükümeti’nin Filistin’deki planını anlayınca, bu yabancı varlıklara karşı küçük çapta saldırılar düzenledi. Zamanla, Müslümanların yok edilmesi ve Yahudi yerleşiminin hızlanması için terör örgütlerinin kurulması fikri hızla hayata geçirildi.

Sonuçta günümüzde İsrail, Filistin’i işgal etti. Bölgenin gerçek sahiplerini de ya katletti ya da esir ettiler.

Yeni Hedef Suriye

İsrail, bu sefer gözünü Suriye topraklarına dikti. Yıllar önce Filistin’de toprak satın almalar ile başlayan sürecin sonunda Filistin’i yok etme noktasına gelen İsrail, şimdi aynı planı Suriye’nin kuzey ve doğusu için de uyguluyor. Siyonist rejim, sinsi bir şekilde Suriye’nin bu bölgelerinde toprak alımlarına başlayarak buradaki özellikle Müslüman Kürtleri yok etme planını devreye sokmuş durumda. Bu planındaki en önemli aktör, geçmişte olduğu gibi yine bir terör örgütü. Bu sefer de PKK/PYD terör örgütünü kullanarak, önce toprağın sahibi olacak, sonra da bölgede başta Kürtler olmak üzere Müslüman nüfusunu silip atacak.

Terör (PKK/PYD) Eliyle Kürtleri Katledip Sürecekler

İsrailli resmi yetkililer ve Mossad ajanları, siyonistlerin işgal planlarını gizlemeden gösteren Arzı Mevud haritasında yer verilen Suriye’nin doğu ve kuzey bölgesine gelerek alan taraması yapıyor.

İsrailli ajanlar, Fırat boyu ve Süleyman Şah Türbesi’nin yer aldığı Set Tişrin, Çelebiye, Ayn İsa bölgeleri ile Karakozak çevresi ile de özel olarak ilgileniyor. Yahudilerin istediği arazilere satmak istemeyenler, PKK terör örgütü vasıtasıyla tehdit edilerek ev, arazi ve iş yerleri zorla ellerinden alınıyor.

Kamışlı merkezli, Mossad güdümlü bir ofis açan İsrail, daha şimdiden 4 bin hektarlık arazi satın aldı. Çiftlik evleri, iş yerleri ve konutlar ile çok sayıda tarla PKK’lı aracılar tarafından İsrailli şahıslara devredildi.

Suriye ve Irak Kürtlerinin Tek Kurtuluşu Türkiye’dir

Şu bir gerçek ki İsrail için Kürtler, Filistinliler kadar değersiz bir topluluktur. Kürtler mutlaka bu kana susamış İsrailli katillerin asıl niyetlerinin; bölge insanını katletmek, geri kalanları da esir etmek olduğunu görmek zorunda. Suriye’de bu kanlı projeye taşeronluk eden terör örgütü, Kürtlere tarihin en kanlı ve en trajik sonunu hazırlıyor. Siyonistler hedeflerine ulaştığında Irak ve Suriye’de Müslüman tek bir insan kalmayacaktır.

Bölge insanı, Türk Devleti’nin kendilerinin tek samimi dostu ve koruyucusu olduğunu kavrayıp, bir an önce Türkiye’ye tam destek vermeye başlamazsa, katil sürüsüne kurban gitmeleri çok da uzak bir ihtimal değildir.

         Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı (ASİMED) Savaş Eğilmez

Comment here