ارسال های گوشه

حقیقت اورشلیم و ترکیه دوباره

kudus-ve-yeniden-turkiye-gercegi-gorsel

اورشلیم ، مسلما سایت مقدس ترین در تاریخ جهان ، از اهمیت زیادی برای هر یک از سه ادیان آسمانی است. علاوه بر مسیحیت و تاریخ برای یهودا, اورشلیم یک مکان بسیار مهم برای آینده از این دو ادیان است. برای آنها, اگر هیچ اورشلیم وجود دارد, آن را به عنوان اگر آن را در آینده وجود داشته است. آینده مسیحیت و یهودیت به اورشلیم بستگی دارد.

این امر می تواند یک اشتباه بزرگ برای ارزیابی تحولات در اورشلیم در سال های اخیر به طور جداگانه از evangelicals, که در حال افزایش قدرت و نفوذ خود را در امریکا هر روز. Evangelicalism یک فرقه از مسیحیان افراطی رادیکال است که از پروتستان می آیند. اگر چه این فرقه دارای فعالیت کمی در اروپا, آن را به مخاطبان بسیار شلوغ در امریکا تجدید نظر. در واقع ، این امر می تواند یک ارزیابی نادرست می گویند که نفوذ evangelicals ، که اعداد بین ۸۰ و ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ، بزرگ در انتخابات مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان رئيس جمهور بود.

مسیحیان اساسا دوست ندارند یا یهودیان را دوست ندارند. در واقع مارتین لوتر ، بنیانگذار پروتستان ، یهودیان را به عنوان یکی از سه دشمن مهم خود توصیف می کند. اما مسیحیان حمایت از یک گام که به ایجاد یک کشور یهودی در اورشلیم منجر شود. از آنجا که با توجه به مسیحیان ، هرتز. ورود عیسی و این واقعیت است که هزاره, که به معنی “۱,۰۰۰ سال بهشت زمین,” در منطقه اورشلیم خواهد بود, خواهد شد و پس از یهودیان ایجاد یک دولت وجود دارد و بازسازی معبد سلیمان. با توجه به evangelicals ، پس از دولت خدا تحت رهبری عیسی مسیح تاسیس شده است ، یهودیان نیز به عیسی مسیح و تبدیل شدن به مسیحیان اعتقاد دارند. کسانی که نمی, آنها را به عنوان دشمنان پذیرفته شده و کشته شدند.

ترامپ با داشتن یک زمان بسیار دشوار در سیاست های داخلی ، می خواهد لابی یهودیان را با او به دلیل رسانه های یهودی که در ایالات متحده به جنگ رسیده است ، بگیرد. حدود ۸۰ درصد از رسانه های ایالات متحده در دست تجار یهودی است. یهودیان کنترل بسیاری از تلویزیون ، روزنامه ها ، مجلات ، شرکت های تولید. بیش از ۶۰ درصد از نویسندگان و تولیدکنندگان نمایش های تلویزیونی که بیشترین تماشای آن را دارند ، از تبار یهودی و بیش از 25 درصد از روزنامه نگاران که بیشترین گردش را در روزنامه ها می نویسند ، از تبار یهودی هستند. این روزنامه ها و تلویزیون ها عبارتند از نیویورک تایمز ، Washinton ارسال ، وال استریت جورنال ، نیوزویک ، زمان ، ABC ، CNN و NBC.

همه این پخش ها می گویند دونالد ترامپ باید از ریاست جمهوری آمریکا استعفا دهد و به این دلیل که در انتخابات با روسیه همکاری کرد. مغلوب ساختن پیشی جستن است با استفاده از اورشلیم برای پایان دادن به این propogand ، که به سطوح هشدار دهنده برای خود رسیده و به فریب لابی یهودی با او.

مسجد الاقصی ، قبله اول مسلمانان و یکی از سه مسجد مقدس و حضرت محمد است. خروج پیامبر به مسجد الاقصی در حادثه میرایک به اورشلیم یکی از مقدس ترین در جهان اسلام می دهد.

در طول هر دو دوره رومی بت پرست, خون به جریان در اورشلیم در زمان هر دو مسیحیان و یهودیان ادامه. صلح به مقدس ترین مکان در جهان توسط اسلام و ترکان آمده است.

در ۶۳۸ ، hz. عمر وارد اورشلیم, است که توسط هر سه ادیان آسمانی مقدس, با فروتنی, یک مراسم با شکوه, و از مسجد الاقصی برای اولین بار در شهرستان بازدید و جشن شهر مقدس اورشلیم. او در محراب دیوید دعا.

در طول سلطه سلجوقی, منطقه سیاست عدالت و تحمل برای مردم از همه نژادها بود. سیاست شهر باز برای سه تن از اعضای مذهب آبی اجرا شد. از سال ۱۰۹۸ ، روزهای کشتار ، شکنجه و تبعید برای مسلمانان و یهودیان آغاز شد ، افسوس با سلطه جنگهای صلیبی. حدود یک قرن بعد, که در ۱۱۸۷, همراه با Saladin Eyyubi, صلح و صلح دوباره به اورشلیم آمد.

همراه با یاوز سلطان Selim, اورشلیم, که تحت حکومت عثمانی بود, شروع به تجربه عصر طلایی آن. نام های منصوب شده برای حکومت اورشلیم تحت حکومت عثمانی بودند به دنبال. همانطور که شناخته شده است ، شانه های درجه مولوی برای جادوگران درجه بالا در امپراطوری عثمانی مورد استفاده قرار گرفت. این kaditoes درجه بالا از پایتخت برای شهرهای مذهبی ، آشامیدنی ، اهمیت استراتژیک جدا شدند.

یکی دیگر از شاخص های این مقدار را می توان در chronics عثمانی دیده. در این تواریخ ، استفاده از نام اورشلیم در رابطه با کلانتر است که به معنای محترم ، محترم ، قابل احترام ، معانی صادق اورشلیم نشانه ای از ارزش داده شده است.

تا زمانی که اورشلیم تحت حکومت عثمانی باقی ماند ، آن را در داخل سیستم ملی عثمانی حکومت شد. با توجه به سیستم ملی عثمانی ، یهودیان و مسیحیان ، مردم این کتاب بودند. هر کسی از این سه دین ، حقوق خود را به طور جداگانه محافظت کرده بود.

برای اورشلیم ، که تحت حکومت بریتانیا در ۱۹۱۷ ، هرج و مرج یهودیان آغاز خواهد شد ، که در حال حاضر به سرعت افزایش می یابد. از آن زمان به بعد ، جمعیت یهودیان در منطقه شروع به رشد سریع می کند. اسرائیل ، که تاسیس آن در ۱۹۴۸ اعلام کرد ، همچنین اعلام کرد غرب اورشلیم پایتخت آن است. حدود ۷۰۰,۰۰۰ مسلمانان مدت کوتاهی پس از آن آواره شده است. اسرائیل ، که مصر ، اردن و سوریه را به مدت شش روز در ۱۹۶۷ شکست داد ، شبه جزیره سینا را از مصر ، اورشلیم شرقی از اردن و ارتفاعات جولان از سوریه گرفت. قرارداد اسلو ۱۹۹۳ توسط ۱۹۶۸ موافقت نامه تصویب شد. در ۱۹۹۵, یک قانون در ایالات متحده به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل به تصویب رسید, اما آن را توسط مغلوب ساختن پیشی جستن سال بعد به دلایل ذکر شده در بالا امضا شد.

ترکیه یک بازیگر بسیار مهم در خاورمیانه است

ترکیه ، در موقعیت خود ، به مقابله با توازن استراتژیک در شرق میانه ، به مراتب بیشتر از اروپا ، روسیه و ایالات متحده است. جهان شاهد مشکلات ناشی از قدرت جهانی است.  همانطور که در آخرین موضوع اورشلیم دیده می شود ، یک خلاء جدی استراتژیک در شرق میانه پس از پایان سلطه ترکیه وجود دارد. پس از سلجوقی و پس از آن ، هیچ قدرت مطلق در منطقه وجود نداشت و تا حدی که غالب آنها صلح و عدالت را به منطقه بیاورند.

ترکیه یک نیروی مهم نه تنها در خاورمیانه بلکه در منطقه بالکان ، قفقاز و آسیای مرکزی است. قدرت نظامی ترکیه عنصری است برای کسانی که می خواهند در مناطق دشوار مانند خاورمیانه وجود داشته باشند

تاریخ به ما نشان داده است که موقعیت استراتژیک تعیین سرنوشت یک کشور و در نتیجه یک ملت است. دولت ترکیه باید از این موضوع آگاه باشد. ترکیه کشور کلیدی در مرکز مدیترانه ، دریای سیاه ، قفقاز ، اروپا و مناطق خاورمیانه است.

ترکیه ، که در منطقه استراتژیک ترین جغرافیای سیاسی خاورمیانه قرار دارد ، یکی از مهم ترین بازیکنان در جغرافیای این تغییرات اتحاد است ، ترکیه یکی از بازیکنان مهم در سیاست های اجرا و اجرا در منطقه است. نمایش.

برای ترکیه ، اصطلاح قدرت منطقه ای ناکافی است. از آنجا که ترکیه در تمام مناطق اطراف آن دشوار است. هیچ کشوری غیر از ایالات متحده در جغرافیای مختلف به عنوان ترکیه نقش دارد. از آنجا که تنها کشوری است که در حال حاضر متعلق به بالکان ، قفقاز و خاور میانه ، سیاست تعادل چند وجهی آن از اهمیت زیادی برای هر دو امنیت خود و منطقه ای است. .

ترکیه تبدیل به یک بازیگر مهم در شرق میانه ، از جمله اورشلیم ، با قدرت اقتصادی ، نظامی ، سیاسی و فرهنگی آن است.

Comment here